Od 2. do 13. srpna 2021 čerpáme dovolenou.

Zastupujeme v ordinaci v Sobotce – Jičínská 300, telefon 704 600 070. Pokud potřebujete na srpen potvrzení na tábor, potravinářský průkaz atd., přijďte do konce července do Železnice nebo do Valdic. Děkujeme za pochopení.

Informace o potvrzení na letní tábory

Lékařský posudek vystavuje registrující Praktický lékař pro děti a dorost, nemůže vám ho vystavit jiný zastupující lékař nebo pohotovostní služba a má platnost dva roky. Tzn. posudky vydané v roce 2020 stále platí! Opakovaně se setkáváme s tím, že pořadatel tábora vyžaduje posudky nové s odvoláním na COVID-19. Je to zbytečné zatěžování vás i nás a nemá to oporu v zákoně (viz stránky Ministerstva zdravotnictví). Posudek otázku covidu vůbec neřeší, ten je řešen testování nebo očkováním.
Před nástupem na letní tábor mají povinnost děti splnit jednu z podmínek OTN
(očkování-test-nemoc):
· 22 dnů po první dávce očkování (certifikát stažený z portálu ocko.uzis.cz)
· PCR test starý max. 7 dní
· Potvrzení o prodělané nemoci, platí max. 180 dnů
· Antigenní test starý max. 3 dny (přetestování 7. den tábora)
· Samotest provedený na místě (přetestování 7. den tábora)
· Potvrzení o testu ze školy, případně čestné prohlášení (přetestování 7. den tábora)


                                           Antigenní testování
Zájemci o antigenní testování se mohou telefonicky objednávat na tel. čísle 733 431 263. Antigenním testem zjišťujeme, jestli právě proděláváte (i bezpříznakově) onemocnění COVID-19. V případě pozitivního testu je riziko, že byste mohli nakazit své blízké a můžete tedy přijmout patřičná opatření. Antigenním testem nezjistíme, jestli jste nemoc již prodělali.


UPOZORNĚNÍ – COVID-19 – organizace odběrů

Dnes 17. 9.  byl zřízen pro odběrové místo na PCR test na COVID-19 v Oblastní nemocnici Jičín on-line objednávkový rezervační systém. Od 21. září 2020 je nutné se k odběru objednat. Bez objednání a bez žádanky nebude odběr realizován.
Objednávat se lze zde: https://ea-covid-odber.onjc.cz/

 

Sledujte sekci „Ordinační hodiny“ – najdete tam aktuální informace.

0d 15. června dochází ke změnám.


Nová úhrada očkování proti meningokokovým nákazám

Poslaneckou sněmovnou byl schválen nový zákon, který od 1. května 2020 nově zavádí úhradu očkování proti meningokokovým nákazám u určitých skupin dětí.

  • Očkování proti meningokoku skupiny B (očkovací látka Bexsero) plně hradí pojišťovny v případě, že první dávka očkování je aplikována do završení 6. měsíce věku (t.j. děti staré maximálně 5 měsíců a 30 dní) .
  • Očkování proti meningokokům skupiny A,C,W,Y (kombinovaná vakcína Nimenrix) plně hradí pojišťovny v případě provedení očkování ve 2. roce života (t.j. před 2. narozeninami)

 

Pokud chcete svoje dítě očkovat nebo máte zájem o podrobnější informace, zavolejte nám do ordinace.

Zvláště prosíme o rychlé rozhodnutí rodičů, jejichž děti dovrší brzy 6 měsíců věku resp. 2 roky věku, aby úhrady od pojišťovny nepropásli. 

Nové pacienty registrujeme

Poskytujeme léčebnou a preventivní péči dětem od narození do 19 let.
V době dovolených je zastupující ordinací Sobotka, Jičínská 300, tel. 493 571 735.
Prosíme rodiče, kteří uvažují o registraci svého dítěte u nás a nebydlí přímo ve Valdicích, Železnici nebo přilehlých obcích, aby tuto registraci dostatečně zvážili kvůli dojíždění. I v době nemoci, při teplotách atd. je třeba navštěvovat registrujícího lékaře. Lékařská pohotovostní služba je určena pouze pro akutní neodkladné případy.

V případě zájmu o registraci nás kontaktujte osobně, na telefonním čísle 733 431 263 nebo na emailové adrese ordinace@detlek.cz