V pátek 22. 9. 2023 ordinace ve Valdicích od 7:30 do 8:30 hodin. V Železnici pak pokračujeme od 10:30 hodin. Sestřička bude přítomna po celou dobu standardních ordinačních hodin. Děkujeme za pochopení.

             Změna adresy ordinace v Železnici

     První jarní den roku 2022 začínáme ordinovat v Železnici v nové budově – na adrese:

Žižkova 464. Středisko se nachází vedle základní a mateřské školy. Přikládáme mapku. 

Změny úhrad očkování

V lednu 2022 vchází v platnost změna úhrad očkování. Nově je plně ze zdravotního pojištění hrazeno očkování proti meningokokům (Bexsero, Trumemba, Nimenrix, Menveo) dětem od dovršeného 14. roku do 15. narozenin (do prosince 2021 pojišťovna očkování nehradila). Pro děti od dovršeného 13. roku věku do 14. narozenin je plně hrazeno očkování proti HPV infekci všemi dostupnými očkovacími látkami – Cervarix, Gardasil, Gardasil 9 (dosud očkování bylo hrazeno pojišťovnou částečně, pacient doplácel dle vybrané očkovací látky). V případě zájmu o očkování nás, prosíme, kontaktujte telefonicky.

Očkování proti onemocnění COVID-19

dětí od 5 do 11 let

     V poslední době se na nás obracíte s dotazy na očkování dětí od 5 do 11 let proti COVID-19. Zajistíme očkování pro všechny rizikové děti z této kategorie (děti po onkologickém onemocnění, transplantacích, selhání ledvin, děti se závažnou poruchou imunity..) v souladu s doporučením většiny evropských zemí. Nerizikovou populaci v kontextu se součaným stavem poznání očkovat nebudeme.
Pro zájemce přikládáme odkaz na analýzu zprávy, na jejímž podkladě byla schválena aplikace vakcíny pro děti dané věkové kategorie v USA: Analýza

Očkování proti onemocnění COVID-19 dětí starších 12 let a dospělých

Od 8. 11. začínáme očkovat proti onemocnění COVID-19 vakcínou Comirnaty (Pfeizer), která byla uvolněna pro použití v ordinacích praktiků 25.10. 2021. Pro populaci ve věku 12 až 18 let se jedná o nejvhodnější vakcínu k zajištění osobní ochrany před onemocněním COVID-19. Na očkování je třeba se předem objednat – očkovat budeme úterý a čtvrtky odpoledne. Očkujeme vždy pouze po předchozí individuální konzultaci. Pokud máte ještě v rodině nějakého nenaočkovaného seniora nebo mu potřebujete dát třetí dávku očkování, je možné se u nás také objednat.
Tel: 733 431 263