V pátek dne 26. 11. bude v ordinaci přítomna jen sestřička. Objednávání, testování, zasílání žádanek tak bude zajištěno. Pokud budete mít akutní problémy, využijte, prosím, dětskou pohotovost v Jičíně od 14 do 20 hodin. Děkujeme za pochopení.

Očkování proti onemocnění COVID-19

Od 8. 11. začínáme očkovat proti onemocnění COVID-19 vakcínou Comirnaty (Pfeizer), která byla uvolněna pro použití v ordinacích praktiků 25.10. 2021. Pro populaci ve věku 12 až 18 let se jedná o nejvhodnější vakcínu k zajištění osobní ochrany před onemocněním COVID-19. Na očkování je třeba se předem objednat – očkovat budeme úterý a čtvrtky odpoledne. Očkujeme vždy pouze po předchozí individuální konzultaci. Pokud máte ještě v rodině nějakého nenaočkovaného seniora nebo mu potřebujete dát třetí dávku očkování, je možné se u nás také objednat.
Tel: 733 431 263

                                     Antigenní testování
Zájemci o antigenní testování se mohou telefonicky objednávat na tel. čísle 733 431 263. Antigenním testem zjišťujeme, jestli právě proděláváte (i bezpříznakově) onemocnění COVID-19.


Nová úhrada očkování proti meningokokovým nákazám

Poslaneckou sněmovnou byl schválen nový zákon, který od 1. května 2020 nově zavádí úhradu očkování proti meningokokovým nákazám u určitých skupin dětí.

  • Očkování proti meningokoku skupiny B (očkovací látka Bexsero) plně hradí pojišťovny v případě, že první dávka očkování je aplikována do završení 6. měsíce věku (t.j. děti staré maximálně 5 měsíců a 30 dní) .
  • Očkování proti meningokokům skupiny A,C,W,Y (kombinovaná vakcína Nimenrix) plně hradí pojišťovny v případě provedení očkování ve 2. roce života (t.j. před 2. narozeninami)

 

Pokud chcete svoje dítě očkovat nebo máte zájem o podrobnější informace, zavolejte nám do ordinace.

Zvláště prosíme o rychlé rozhodnutí rodičů, jejichž děti dovrší brzy 6 měsíců věku resp. 2 roky věku, aby úhrady od pojišťovny nepropásli. 

Nové pacienty registrujeme

Poskytujeme léčebnou a preventivní péči dětem od narození do 19 let.
V době dovolených je zastupující ordinací Sobotka, Jičínská 300, tel. 493 571 735.
Prosíme rodiče, kteří uvažují o registraci svého dítěte u nás a nebydlí přímo ve Valdicích, Železnici nebo přilehlých obcích, aby tuto registraci dostatečně zvážili kvůli dojíždění. I v době nemoci, při teplotách atd. je třeba navštěvovat registrujícího lékaře. Lékařská pohotovostní služba je určena pouze pro akutní neodkladné případy.

V případě zájmu o registraci nás kontaktujte osobně, na telefonním čísle 733 431 263 nebo na emailové adrese ordinace@detlek.cz