V pátek 11. června neordinujeme. Zastupuje ordinace v Sobotce, Jičínská 300 od 8 do 12 hodin. Telefon: 704 600 070. Děkujeme za pochopení.

 

 


Vážení rodiče,
skoro rok už sledujeme, jak naše vláda naprosto selhává s organizováním boje proti epiidemii onemocnění COVID-19. Ať už jde např. o organizování očkování nebo o hledání řešení, jak co nejdříve vrátit děti do škol.
Co je třeba dělat do té doby, než bude dostatečná část populace naočkována, aby se situace dále nezhoršovala a abychom se mohli co nejdříve vrátit k normálnímu způsobu života? Ať už nouzový stav je nebo není, musíme chránit sebe i své okolí. Ta základní a všem známá opatření jsou: roušky, mytí a desinfece rukou a omezení sociálních kontaktů. To všichni víme, platí to stále a ještě nějaký čas platit bude. Pociťujete-li jakékoli příznaky onemocnění, IHNED zůstaňte doma. Statistiky, které říkají, že skoro polovina lidí chodí s příznaky onemocnění do práce, zvláště v době, kdy tu máme nakažlivější formy viru a sousední okres Trutnov je zavřený, je alarmující. Pokud se potřebujete setkat s někým ze svých blízkých, se kterými nežijete ve společné domácnosti, nechte se otestovat antigenními testy.

Čím můžeme pomoci my? Podařilo se nám nakoupit antigenní testy, kterými se testují děti v Rakousku a díky tomu mohou chodit do školy. Jsou to testy, které využívají stěr pouze z přední části nosu, tzn. není nutné výtěrovou štětičku strkat hluboko do nosu, což zvláště pro děti bylo značně nepříjemné. Doufáme, že díky těmto šetrným testům se bude ochotno nechat testovat více lidí a tím se zbrzdí šíření nemoci. Ve spolupráci s městem Železnice a s ředitelstvím ZŠ v Železnici začneme od středy 17. 2. 2x týdně testovat zájemce (děti i dospělé) v sokolovně v Železnici. Testy jsou hrazeny z veřejného zdravotního pojištění a je na ně nárok jednou za 3 dny – s výjimkou těch, kteří mají za sebou v posledních 3 měsících pozitivní PCR test na Covid-19. Testování také není určeno pro občany s příznaky onemocnění nebo jako testování po kontaktu s COVID-19 pozitivním člověkem. Začněmě každý u sebe a pak to společně zvládneme.

První testování ve středu 17. února 2021 v 18 hodin v sokolovně v Železnici.


 

Antigenní testování

Zájemci o antigenní testování se mohou telefonicky objednávat na tel. čísle 733 431 263. Antigenním testem zjišťujeme, jestli právě proděláváte (i bezpříznakově) onemocnění COVID-19. V případě pozitivního testu je riziko, že byste mohli nakazit své blízké a můžete tedy přijmout patřičná opatření. Antigenním testem nezjistíme, jestli jste nemoc již prodělali.


UPOZORNĚNÍ – COVID-19 – organizace odběrů

Dnes 17. 9.  byl zřízen pro odběrové místo na PCR test na COVID-19 v Oblastní nemocnici Jičín on-line objednávkový rezervační systém. Od 21. září 2020 je nutné se k odběru objednat. Bez objednání a bez žádanky nebude odběr realizován.
Objednávat se lze zde: https://ea-covid-odber.onjc.cz/

 

Sledujte sekci „Ordinační hodiny“ – najdete tam aktuální informace.

0d 15. června dochází ke změnám.


Nová úhrada očkování proti meningokokovým nákazám

Poslaneckou sněmovnou byl schválen nový zákon, který od 1. května 2020 nově zavádí úhradu očkování proti meningokokovým nákazám u určitých skupin dětí.

  • Očkování proti meningokoku skupiny B (očkovací látka Bexsero) plně hradí pojišťovny v případě, že první dávka očkování je aplikována do završení 6. měsíce věku (t.j. děti staré maximálně 5 měsíců a 30 dní) .
  • Očkování proti meningokokům skupiny A,C,W,Y (kombinovaná vakcína Nimenrix) plně hradí pojišťovny v případě provedení očkování ve 2. roce života (t.j. před 2. narozeninami)

 

Pokud chcete svoje dítě očkovat nebo máte zájem o podrobnější informace, zavolejte nám do ordinace.

Zvláště prosíme o rychlé rozhodnutí rodičů, jejichž děti dovrší brzy 6 měsíců věku resp. 2 roky věku, aby úhrady od pojišťovny nepropásli. 

Nové pacienty registrujeme

Poskytujeme léčebnou a preventivní péči dětem od narození do 19 let.
V době dovolených je zastupující ordinací Sobotka, Jičínská 300, tel. 493 571 735.
Prosíme rodiče, kteří uvažují o registraci svého dítěte u nás a nebydlí přímo ve Valdicích, Železnici nebo přilehlých obcích, aby tuto registraci dostatečně zvážili kvůli dojíždění. I v době nemoci, při teplotách atd. je třeba navštěvovat registrujícího lékaře. Lékařská pohotovostní služba je určena pouze pro akutní neodkladné případy.

V případě zájmu o registraci nás kontaktujte osobně, na telefonním čísle 733 431 263 nebo na emailové adrese ordinace@detlek.cz