Oznámení

Tento týden ordinujeme v Sobotce jen v pondělí a v úterý.
Od 29. do 31. 5. 2024 čerpáme dovolenou.
Akutní případy ošetříme ve středu ve Valdicích od 8:00 do 9:30 hodin, ve čtvrtek v Železnici od 7:30 do 10:30 hodin, v pátek ve Valdicích od 7:30 do 9:30 hodin a v Železnici od 10:00 do 12:00 hodin.
Ordinace v Železnici: Žižkova 464, ve Valdicích Školní 144.
Upozorňujeme, že ve Valdicích probíhají stavební práce, vstup do ordinace je přes zahradu mateřské školy. Je nutné projít celou zahradou a na konci budovy zahnout doleva.
Děkujeme za pochopení.

Změny úhrad očkování

V lednu 2024 vchází v platnost změna úhrad očkování. Nově je plně ze zdravotního pojištění hrazeno očkování proti meningokokům (Bexsero, Trumemba, Nimenrix, Menveo) dětem od dovršeného 14. roku do 16. narozenin (do prosince 2023 pojišťovna očkování hradila jen do 15. narozenin). Pro děti od 11. do 15. narozenin je plně hrazeno očkování proti HPV infekci všemi dostupnými očkovacími látkami – Cervarix, Gardasil, Gardasil 9 (dosud očkování bylo hrazeno pojišťovnou od 13 do 14 let). V případě zájmu o očkování nás, prosíme, kontaktujte telefonicky


Nová úhrada očkování proti meningokokovým nákazám

Poslaneckou sněmovnou byl schválen nový zákon, který od 1. května 2020 nově zavádí úhradu očkování proti meningokokovým nákazám u určitých skupin dětí.

  • Očkování proti meningokoku skupiny B (očkovací látka Bexsero) plně hradí pojišťovny v případě, že první dávka očkování je aplikována do završení 6. měsíce věku (t.j. děti staré maximálně 5 měsíců a 30 dní) .
  • Očkování proti meningokokům skupiny A,C,W,Y (kombinovaná vakcína Nimenrix) plně hradí pojišťovny v případě provedení očkování ve 2. roce života (t.j. před 2. narozeninami)

 

Pokud chcete svoje dítě očkovat nebo máte zájem o podrobnější informace, zavolejte nám do ordinace.

Zvláště prosíme o rychlé rozhodnutí rodičů, jejichž děti dovrší brzy 6 měsíců věku resp. 2 roky věku, aby úhrady od pojišťovny nepropásli.

 


Převzetí ordinace v Sobotce

Od 1.ledna 2020 jsme převzaly ordinaci Praktické lékařky pro děti a dorost MUDr. Ireny Hoškové. Jsme rády, že s námi zůstává pracovat sestřička, paní Miroslava Horáková a že nám paní doktorka Hošková bude i nadále vypomáhat

Registrujeme nové pacienty

Poskytujeme léčebnou a preventivní péči dětem od narození do 19 let.

V případě zájmu o registraci nás kontaktujte osobně, na telefonním čísle 704 600 070 nebo na emailové adrese sobotka@detlek.cz