Ordinace 27. 9. 2021
 V pondělí 27. září 2021 čerpáme dovolenou. Zastupujeme v ordinaci ve Valdicích, ulice Školní 144 od 7:30 do 10:30 hodin. Telefon: 733 431 263. Děkujeme za pochopení.

Informace o potvrzení na letní tábory

Lékařský posudek vystavuje registrující Praktický lékař pro děti a dorost, nemůže vám ho vystavit jiný zastupující lékař nebo pohotovostní služba a má platnost dva roky. Tzn. posudky vydané v roce 2020 stále platí! Opakovaně se setkáváme s tím, že pořadatel tábora vyžaduje posudky nové s odvoláním na COVID-19. Je to zbytečné zatěžování vás i nás a nemá to oporu v zákoně (viz stránky Ministerstva zdravotnictví). Posudek otázku covidu vůbec neřeší, ten je řešen testování nebo očkováním.
Před nástupem na letní tábor mají povinnost děti splnit jednu z podmínek OTN
                            (očkování-test-nemoc):
· 22 dnů po první dávce očkování (certifikát stažený z portálu ocko.uzis.cz)
· PCR test starý max. 7 dní
· Potvrzení o prodělané nemoci, platí max. 180 dnů
· Antigenní test starý max. 3 dny (přetestování 7. den tábora)
· Samotest provedený na místě (přetestování 7. den tábora)
· Potvrzení o testu ze školy, případně čestné prohlášení (přetestování 7. den tábora)

Antigenní testování COVID-19

Zájemci o antigenní testování se mohou telefonicky objednávat na tel. čísle 704 600 070. Antigenním testem zjišťujeme, jestli právě proděláváte (i bezpříznakově) onemocnění COVID-19. V případě pozitivního testu je riziko, že byste mohli nakazit své blízké a můžete tedy přijmout patřičná opatření. Antigenním testem nezjistíme, jestli jste nemoc již prodělali.


UPOZORNĚNÍ – COVID-19 – organizace odběrů

Dnes 17. 9.  byl zřízen pro odběrové místo na PCR test na COVID-19 v Oblastní nemocnici Jičín on-line objednávkový rezervační systém. Od 21. září 2020 je nutné se k odběru objednat. Bez objednání a bez žádanky nebude odběr realizován.
Objednávat se lze zde: https://ea-covid-odber.onjc.cz/

POZOR !!

Od 3. srpna 2020 máme nové telefonní číslo do ordinace: 704 600 070

Původní pevná telefonní linka zrušena.   

 


V sekci „Ordinační hodiny“ – najdete aktuální informace o změně platné od 17. června 2020.


Nová úhrada očkování proti meningokokovým nákazám

Poslaneckou sněmovnou byl schválen nový zákon, který od 1. května 2020 nově zavádí úhradu očkování proti meningokokovým nákazám u určitých skupin dětí.

  • Očkování proti meningokoku skupiny B (očkovací látka Bexsero) plně hradí pojišťovny v případě, že první dávka očkování je aplikována do završení 6. měsíce věku (t.j. děti staré maximálně 5 měsíců a 30 dní) .
  • Očkování proti meningokokům skupiny A,C,W,Y (kombinovaná vakcína Nimenrix) plně hradí pojišťovny v případě provedení očkování ve 2. roce života (t.j. před 2. narozeninami)

 

Pokud chcete svoje dítě očkovat nebo máte zájem o podrobnější informace, zavolejte nám do ordinace.

Zvláště prosíme o rychlé rozhodnutí rodičů, jejichž děti dovrší brzy 6 měsíců věku resp. 2 roky věku, aby úhrady od pojišťovny nepropásli.

 


Převzetí ordinace v Sobotce

Od 1.ledna 2020 jsme převzaly ordinaci Praktické lékařky pro děti a dorost MUDr. Ireny Hoškové. Jsme rády, že s námi zůstává pracovat sestřička, paní Miroslava Horáková a že nám paní doktorka Hošková bude i nadále vypomáhat

Registrujeme nové pacienty

Poskytujeme léčebnou a preventivní péči dětem od narození do 19 let.

V případě zájmu o registraci nás kontaktujte osobně, na telefonním čísle 704 600 070 nebo na emailové adrese sobotka@detlek.cz