V pátek dne 26. 11. bude v ordinaci přítomna jen sestřička. Objednávání, testování, zasílání žádanek tak bude zajištěno. Pokud budete mít akutní problémy, využijte, prosím, dětskou pohotovost v Jičíně od 14 do 20 hodin. Děkujeme za pochopení.

Očkování proti onemocnění COVID-19

Od 8. 11. 2021 začínáme očkovat proti onemocnění COVID-19 vakcínou Comirnaty (Pfeizer), která byla uvolněna pro použití v ordinacích praktiků 25.10. 2021. Pro populaci ve věku 12 až 18 let se jedná o nejvhodnější vakcínu k zajištění osobní ochrany před onemocněním COVID-19. Na očkování je třeba se předem objednat – očkovat budeme úterý a čtvrtky odpoledne. Očkujeme vždy pouze po předchozí individuální konzultaci. Pokud máte ještě v rodině nějakého nenaočkovaného seniora nebo mu potřebujete dát třetí dávku očkování, je možné se u nás také objednat.
Tel: 704 600 070

Antigenní testování COVID-19

Zájemci o antigenní testování se mohou telefonicky objednávat na tel. čísle 704 600 070. Antigenním testem zjišťujeme, jestli právě proděláváte (i bezpříznakově) onemocnění COVID-19. V případě pozitivního testu je riziko, že byste mohli nakazit své blízké a můžete tedy přijmout patřičná opatření. Antigenním testem nezjistíme, jestli jste nemoc již proděli

 Nová úhrada očkování proti meningokokovým nákazám

Poslaneckou sněmovnou byl schválen nový zákon, který od 1. května 2020 nově zavádí úhradu očkování proti meningokokovým nákazám u určitých skupin dětí.

  • Očkování proti meningokoku skupiny B (očkovací látka Bexsero) plně hradí pojišťovny v případě, že první dávka očkování je aplikována do završení 6. měsíce věku (t.j. děti staré maximálně 5 měsíců a 30 dní) .
  • Očkování proti meningokokům skupiny A,C,W,Y (kombinovaná vakcína Nimenrix) plně hradí pojišťovny v případě provedení očkování ve 2. roce života (t.j. před 2. narozeninami)

 

Pokud chcete svoje dítě očkovat nebo máte zájem o podrobnější informace, zavolejte nám do ordinace.

Zvláště prosíme o rychlé rozhodnutí rodičů, jejichž děti dovrší brzy 6 měsíců věku resp. 2 roky věku, aby úhrady od pojišťovny nepropásli.

 


Převzetí ordinace v Sobotce

Od 1.ledna 2020 jsme převzaly ordinaci Praktické lékařky pro děti a dorost MUDr. Ireny Hoškové. Jsme rády, že s námi zůstává pracovat sestřička, paní Miroslava Horáková a že nám paní doktorka Hošková bude i nadále vypomáhat

Registrujeme nové pacienty

Poskytujeme léčebnou a preventivní péči dětem od narození do 19 let.

V případě zájmu o registraci nás kontaktujte osobně, na telefonním čísle 704 600 070 nebo na emailové adrese sobotka@detlek.cz