Nová úhrada očkování proti meningokokovým nákazám

Poslaneckou sněmovnou byl schválen nový zákon, který od 1. května 2020 nově zavádí úhradu očkování proti meningokokovým nákazám u určitých skupin dětí.

  • Očkování proti meningokoku skupiny B (očkovací látka Bexsero) plně hradí pojišťovny v případě, že první dávka očkování je aplikována do završení 6. měsíce věku (t.j. děti staré maximálně 5 měsíců a 30 dní) .
  • Očkování proti meningokokům skupiny A,C,W,Y (kombinovaná vakcína Nimenrix) plně hradí pojišťovny v případě provedení očkování ve 2. roce života (t.j. před 2. narozeninami)

 

Pokud chcete svoje dítě očkovat nebo máte zájem o podrobnější informace, zavolejte nám do ordinace.

Zvláště prosíme o rychlé rozhodnutí rodičů, jejichž děti dovrší brzy 6 měsíců věku resp. 2 roky věku, aby úhrady od pojišťovny nepropásli.

 


Po dobu nouzového stavu jsme Vám od konce ordinačních hodin do 16 hodin k dispozici k telefonickým konzultacím na telefonním čísle 733 431 263. V ordinačních hodinách volejte na telefonní číslo 493 571 735


Vážení a milí rodiče,
současná epidemiologická situace v České republice nás nutí přijmout další opatření k zajištění chodu ordinace tak, abychom na co možná nejnižší míru snížili riziko šíření koronaviru. Naše ordinace není v danou chvíli adekvátně vybavena ochrannými pomůckami, které zatím i přes opakovaná mediální prohlášení nejsou k sehnání. Přesto se pokoušíme nadále udržet její chod v tzv. nouzovém režimu. Moc Vás všechny prosíme o spolupráci, abychom všichni složitou situaci zvládli.

S platností od 23.3.2020 do odvolání

1. Všechny nemocné pacienty ošetřujeme od 23.3.2020 výhradně po předchozím telefonickém objednání. Čekárna bude z důvodu zamezení přenosu infekce uzamčena, objednaní pacienti budou vyšetřeni po předchozí telefonické domluvě – telefonní číslo: 493 571 735

2. Preventivní prohlídky zůstávají ve stávajícím režimu.

 

Sledujte sekci „Ordinační hodiny“ – najdete tam aktuální informace. Z důvodu současné komplikované situace došlo na přechodnou dobu ke změnám.

Pandemie koronaviru

Prožíváme období, jaké doposud nikdo z nás nezažil – vyhlášení nouzového stavu z důvodu pandemie (rozšíření infekce) koronaviru. Více než kdy jindy je potřeba filtrovat zprávy, rozlišovat důvěryhodné a nedůvěryhodné zdroje informací. A hlavně to, co stále opakujeme – nepodléhat panice. Organizační opatření, které vláda přijala, je samozřejmě potřeba respektovat. Jsou zavedena proto, aby se zabránilo plošnému a rychlému šíření onemocnění. Tím chráníme tu část populace, která může být vážným průběhem onemocnění ohrožena – staré lidi, lidi s poruchami imunity nebo s jiným závažným onemocněním. Naštěstí u 4/5 všech nakažených proběhne onemocnění koronavirem s mírným nebo velmi mírným průběhem.
Při hledání informací doporučujeme například web: U lékaře

 


Uzavření škol od 11. 3. 2020

Dnes rozhodla vláda, že z epidemiologických důvodů budou uzavřeny od 11. 3. 2020 školy. Tiskopis na ošetřování člena rodiny v tomto případě vystavuje ŠKOLA. Prosíme, nechoďte si pro něj do ordinace. Děkujeme.

Bližší informace o ošetřovném  zde

Užitečné informace o koronaviru na stránkách Sdružení praktických lékařů pro děti a dorost


Doporučení jedincům s cestovatelskou anamnézou v souvislosti s koronavirem

zde


Převzetí ordinace v Sobotce

Od 1.ledna 2020 jsme převzaly ordinaci Praktické lékařky pro děti a dorost MUDr. Ireny Hoškové. Jsme rády, že s námi zůstává pracovat sestřička, paní Miroslava Horáková a že nám paní doktorka Hošková bude i nadále vypomáhat

Registrujeme nové pacienty

Poskytujeme léčebnou a preventivní péči dětem od narození do 19 let.

V případě zájmu o registraci nás kontaktujte osobně, na telefonním čísle 493 571 735 nebo na emailové adrese sobotka@detlek.cz